Konjacová špongia rozjasní a vyčistí každú pleť.

Dopraj si príjemný pocit a krásnu pleť vďaka špongii vyrobenej z čistej prírody

 

Čistí a hydratuje

Pôsobí ako jemný píling

Odstraňuje make-up

Odstraňuje odumreté bunky

Vhodná pre všetky typy pleti

Obsahuje minerály a vitamíny

Vyrovnáva pH pokožky

100% čistý prírodný produkt

Bez parabénov

Bez parfúmov

Bez prídávných látok

Biologicky rozložiteľná

Čo je to "Konjacová špongia"?

Konjacová špongia je 100% prírodná špongia na čistenie tváre a tela. Má veľmi príjemnú, jemnú štruktúru, vďaka ktorej Vašu pleť jemne vyčistí bez toho, aby ju podráždila. Neobsahuje žiadne parfémy, farbivá, parabény, či iné prísady. Napriek tomu že tieto špongie u nás nie sú až tak známe, v Ázii majú dlhú tradíciu a sú veľmi obľúbené pre ich blahodárny účinok.

Z čoho je Konjacová špongia vyrobená?

Špongia je vyrobená z koreňa rastliny Konjac. Rastlina Konjac (lat. Amorphophallus Konjac) sa vyskytuje hlavne v Ázii, kde je už po stáročia známa a využívaná nie len v kozmetike ale i gastronómii. V Japonsku sa výrobky z Konjacu používajú už takmer 1500 rokov. Hlavnou zložkou rastliny je vláknina glukomanán –  veľmi elastická vláknina. 

Rastlina Konjac je bohatá na vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C, D a E), proteíny, lipidy, mastné kyseliny a prírodné minerály ako zinok, železo, meď a magnézium. Konjac je výborným prostriedkom ako dopriať pleti to, čo potrebuje.

Konjac má vynikajúcu schopnosť zadržiavať vodu, čo je aj dôvodom prečo sú vlákna špongie tak jemné a mäkké pri priamom styku s pokožkou.

Pri výrobe Provitality Konjacovej špongie boli dodržané vysoké štandardy. Použitá bola rastlina Konjac potravinárskej kvality.   Provitality Konjacová špongia nebola nikdy testovaná na zvieratách a je voľne rozložiteľná v prírode.

Prečo by som mala používať Konjacovú špongiu?

Konjacová špongia je ideálnym riešením ako dôkladne vyčistiť pleť. Keď je špongia navlhčená, je veľmi jemná a jej unikátna štruktúra vyčistí pleť dôkladnejšie ako umývanie rukami. Je  alkalická - čím vyvažuje pH pokožky, pôsobí antibakteriálne a protiplesňovo. Tiež napomáha pri akné, čistí póry, odstraňuje tzv. čierne bodky a mastný povlak z pokožky. Pokožka tým ostane po umytí čistá a svieža - aj bez použitia čistiacej peny alebo gélu.

Môže Konjacovú špongiu používať každý?

Áno. Konjacová špongia je určená pre všetky typy pleti, dokonca i pre veľmi citlivú pleť. Použitie nemá obmedzenia veku ani pohlavia – od novorodencov až po seniorov.

Je Konjacová špongia vhodná pre mužov?

Určite áno. Pre mužov sa odporúča používať Konjacovú špongiu pri holení. Len krátka chvíľa masáže pred - a po holení napomáha ukludniť pokožku podráždenú (začervenanú) vplyvom holenia.

Je Konjacová špongia vhodná aj pre novorodencov?

Vrelo odporúčame Konjacovú špongiu na starostlivosť o jemnú pokožku novorodenca. Vzhľadom k jemnej štruktúre a čistému prírodnému zloženiu je špongia na umývanie novorodencov ideálnou voľbou!

Ako často by som mal/a používať Konjacovú špongiu?

Ideálne je používať Konjacovú špongiu každý deň ako bežnú súčasť pri vykonávaní hygieny.

Aká je životnosť špongie?

Po prvom použití je  vhodné špongiu používať maximálne 6-8 týždňov a následne ju vymeniť za novú.

Môžu Konjacovú špongiu používať ľudia trpiaci ekzémom?

Pravdaže. Konjacová špongia je vhodná pre ľudí trpiacich ekzémom. Jej chemické zloženie je alkalickej povahy - je čisto prírodným produktom bez použitia akýchkoľvek prísad ako sú parfémy, parabény, farbivá a iné zložky. Neobsahuje žiadne dráždivé látky.

 Ako používať Konjacovú špongiu?

Špongiu je pred prvým použitím potrebné namočiť na asi 10-15 minúť do misky s vlažnou vodou. Špongia nasaje vodu, zväčší svoj objem a zostane príjemne mäkká a jemná. Následne je pripravená na použitie. Jemne vytlačte vodu zo špongie stlačením medzi dlaňami. Špongiu NIKDY NEŽMÝKAJTE – mohli by ste ju poškodiť. Navlhčite si tvár teplou vodou a jemnými krúživými pohybmi masírujte tvár, krk a dekolt. Po vyčistení pleti špongiu prepláchnite pod teplou tečúcou vodou, zaveste na vetranom mieste a nechajte preschnúť. Pred ďalším použitím už nie je nutné špongiu namáčať 10-15 minút, stačí ju nechať chvíľku nasiaknuť a zmäknúť.

Ako čistiť a skladovať Konjacovú špongiu?

Konjacovú špongiu treba po každom použití prepláchnuť v prúde teplej vody, a následne ju zavesiť na vetrané miesto. Špongiu je možné aj sterilizovať - a to tak, že ju na 2-3 minúty ponoríte do vriacej vody. Špongiu odporúčame sterilizovať aspoň raz týždenne.

Je treba dodržiavať nejaké bezpečnostné opatrenia pri používaní?

Áno, je vhodné pri používaní špongie dbať na zopár dobrých zvykov:

  • Nikdy špongiu nepoužívajte suchú, mohlo by dôjsť k poškriabaniu pleti. Vždy je potrebné špongiu pred použitím najskôr namočiť v teplej vode
  • Konjacová špongia má po prvom použití životnosť 6-8 týždňov, potom je vhodné ju vymeniť za novú
  • Špongia je LEN na vonkajšie použitie!
  • Špongiu nikdy nežmýkajte alebo nestláčajte silou, mohlo by dôjsť k jej poškodeniu. Vodu zo špongie vytlačte jemným stlačením medzi dlaňami
  • Podráždenie alebo iná reakcia na špongiu je veľmi vzácna, ak však náhodou k podráždeniu pokožky dôjde, okamžite ukončite používane Konjacovej špongie! V takomto prípade Vám veľmi radi vrátime plnú cenu špongie

Konjacová špongia

12,99 Eur

8,99 Eur