Soľ do kúpeľa s morskou riasou

Kúpeľňou sa šíri nádherná vôňa levandule a mäty a moja pokožka nasáva všetky benefity z himalájskej soli a morskej riasy.  Zatváram oči a relaxujem.

Nie je nič lepšie ako si po dlhom a náročnom dni dopriať horúci kúpeľ na uvoľnenie. A keď už kúpeľ, tak nech stojí za to. Pridaním soli a esenciálnych olejov do kúpeľa pomôžeme telu zbaviť sa neduhov a uvoľniť telo i mysel. Nevraviac o blahodarných účinkoch pre pokožku.

Že doma žiadnu soľ do kúpeľa nemáš? Nevadí, vyrobiť si ju dokážeš za pár minút.

Pozri si jednoduchý videonávod ako na to:

Soľ do kúpeľa s morskou riasou Kelp

Recept:

Na prípravu soli do kúpeľa s morskou riasou kelp budeš potrebovať:

1 hrnček himalájskej soli (alebo morskej)

1/2 hrnčeka jedlej sódy (sódy bikarbóny)

1/2 hrnček Provitality Kelp prášku

15-20 kvapiek Levandulového esenciálneho oleja

15-20 kvapiek Mätového esenciálneho oleja

Postup je jednoduchý – stačí všetko dobre spolu premiešať adať do sklenenej, uzatvárateľnej nádoby. Takto pripravenú soľ stačí nasypať do vane s teplou vodou a zotrvať v kúpeli aspoň 30 minút. Toto množstvo ti vystačí na cca 2 kúpele.

Extra tip: Pre ešte krajšiu pokožku si počas kúpela môžeš telo jemne masírovať napríklad konjacovou špongiou. Prípadne zmiešaj túto zmes s olejom (olivovým, kokosovým či mandlovým) a použi ako píling na telo (vyhni sa tvári).

A prečo si takýto kúpeľ dopriať? Pozri si aké benefity majú jednotlivé ingrediencie:

Himalájska soľ pridaná do kúpeľa napomáha s detoxikáciou, pôsobí relaxačne a napomáha pri pri regenerácii pokožky.

Jedlá sóda (sóda bikarbóna) pridaná do kúpeľa  dokáže priam zázraky. Jej účinky sú známe už desiatky rokov a dokonca sa často označuje ako „elixír mladosti“. Pridaním sódy do kúpeľa sa voda stáva zásaditou. Okrem toho je sóda účinná pri zbavovaní mastnoty, potu či odumretých buniek z kože. Je účinnou aj pri čistení upchatých pórov. Vďaka takýmto kúpeľom zostane pokožka jemná a vláčna. Okrem toho má sóda protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti, vďaka čomu je dobrým bojovníkom pri mykóze či plesňových ochoreniach.

Morská riasa Kelp je veľmi bohatá na minerály a vitamíny (vrátane vit. B13 a E). Na pokožku pôsobia ošetrujúco a detoxikačne. Pokožke dodáva prirodzenú vlhkosť. Napomáha pri obnove poškodených kožných buniek, zmierňujú príznaky podráždenej pokožky, napomáha v boji proti starnutiu pokožky a je vhodná aj pri rôznych ekzémoch či psoriáze. Okrem pridania do kúpeľa je morská riasa Kelp vhodná aj na prípravu domácich pleťových masiek.

Levanduľa je známa pre svoje priaznivé účinky na nervový systém. Napomáha upokojiť nervové ale i svalové vypätie. Je vhodná pri strese, nervovej slabosti či nespavosti. Okrem toho má protizápalové účinky a je vhodná pri liečbe ekzémov či plesní.

Mäta svojou sviežou vôňou je skvelá na relaxáciu. Povzbudí myseľ a napomáha zmierniť psychické napätie. Tiež blahodarne pôsobí na uvoľnenie boľavých a opuchnutých nôh. Zmierňuje začervenanie a svrbenie pri rôznych infekciách pokožky.