Suché a popraskané pery. Ako na ne?

Neviem ako Vás, ale mňa obzvlášť v chladných mesiacoch trápia suché a popraskané pery. Musím povedať, že je to celkom nepríjemné, a miestami až boľavé. Pokožka na perách je totiž veľmi jemná a tenká a neobsahuje žiadne mazové žľazy. Tým pádom sa pery nevedia zásobiť tukom a vlhkosťou. Na trhu je v dnešnej dobe nespočetné množstvo všakovakých výrobkov na ich ošetrenie, no ja som sa rozhodla vyrobiť si balzám na pery doma.

Celá príprava je naozaj veľmi jednoduchá a hlavne rýchla. A hlavný bonus je, že viem čo na seba natriem 🙂 Takže, ak máš chuť pripraviť si svoj balzám aj pre seba, alebo prípadne ako darček pre blízku osobu nech sa páči. Recept je tu:

balzam ingrediencie

Potrebovať budeš:

Kakaové maslo, kokosový olej, med, esenciálny olej z divokého pomaranača, a prípadne vitamín E (nie je nutné), nádobku do ktorej si balzám dáte. Dajú sa kúpiť nové, čisté tubičky na rúž, prípadne môžete použiť tubičku od minutého balzámu, alebo použiť akúkoľvek nádobku, ktorá Vám vyhovuje.

Na výrobu jedného balzámu s obsahom 15ml som použila:

1 a 1/2 čl kakaového masla, 1čl kokosového oleja, 1čl medu, 20 kvapiek esenciálneho oleja, (ak máte doma vitamín E môže 1-2 kvapky pridať)

Ako na to:

Postup je úplne jednoduchý. Zmiešame rozpustené kakaové maslo s kokosovým olejom a postupne do zmesi primiešame med a esenciálny olej. Keď je hmota dobre premiešaná kompaktná, nalejeme ju do zvolenej nádobky a dáme stuhnúť na chladnejšie miesto. A hotovo, potom už len smelo mastíme svoje pery, aby boli krásne, vláčne a hydratované 🙂

EXTRA TIP:

Viete čo Vám ešte pomôže zbaviť sa popraskaných pier? Kvalitný pitný režim! Takže milé dámy, okrem kvalitných balzámov na pery, netreba zabúdať aj na správne dodržiavanie pitného režimu. Tak zostanú naše pery (i telo) pekne hydratované 🙂